Obszerne opracowanie zawiera dane dotyczące przetargów realizowanych przez podmioty zrzeszone w systemie ONZ.

 

Całkowita wartość zrealizowanych zamówień w 2016 roku wyniosła 17,713 mld USD. Zamówienia na usługi stanowiły 50,8% tej kwoty, zaś zamówienia na towary - 49,2%.

 

Największy udział w tej kwocie mieli wykonawcy z następujących państw:

  1. USA
  2. Indie
  3. Belgia
  4. ZEA
  5. Dania

 

Stopniowo rośnie także udział polskich firm. W ubiegłym roku 106 wykonawców pochodziło z Polski, zrealizowali oni zamowienia o wartości 2,4 mln USD, co stanowi prawie 10% wzrost w stosunku do ubiegłego roku. Kluczowymi sektorami dla polskich firm były usługi zarządcze i doradcze oraz opieka medyczna. W zakresie produktów były to dostawy leków i sprzętu medycznego.

 

Wszystkie firmy zainteresowane zamówieniami ONZ, zachęcamy do kontaktu z Punktem Informacyjnym Międzynarodowe Zamówienia Publiczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., oraz do lektury wydanej przez nas publikacji: "Zamówienia Publiczne ONZ - praktyczny przewodnik", którą mogą Państwo pobrać W TYM MIEJSCU.

 

Jednostką odpowiedzialną za przygotowanie raportu jest United Nations Office for Project Services. Jest on dostępny do pobrania w języku angielskim na stronie United Nations Global Marketplace.