W związku z informacją Ministerstwa Finansów RP uprzejmie informujemy o możliwościach biznesowych dla polskich firm w zw. z podpisaną przez polski rząd umową kredytu wiązanego na rzecz Mongolii. W najbliższym czasie, w ramach w/w umowy planowany jest w Mongolii przetarg dot. uprawy i przetwórstwa warzyw. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową informacją.

Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Mongolii o udzieleniu kredytu w ramach pomocy wiązanej została podpisana w Ułan Bator w dniu 9 maja 2017 r.

Informacje nt. planowanego przetargu dot. uprawy i przetwórstwa warzyw dostępne są poniżej:

https://www.tender.gov.mn/mn/news/index
https://www.tender.gov.mn/mn/news/detail/1529302155440
https://www.tender.gov.mn/mn/news/detail/1529302154742

 

W celu zapewnienia skutecznej i rzetelnej realizacji kontraktów finansowanych polskim kredytem rządowym, Ministerstwo Finansów RP weryfikuje polskie przedsiębiorstwa, które zamierzają finansować swoje kontrakty w ramach kredytu, w zakresie spełnienia następujących kryteriów:
1. Przedsiębiorstwo legitymuje się doświadczeniem, potwierdzonym referencjami od zamawiających, w realizacji przedsięwzięć z zakresu dostaw samochodów pożarniczych o wielkości i wartości porównywalnej z przedmiotem projektu.
2. Przedsiębiorstwo prowadzi działalność na terenie kraju przez okres minimum 3 lat.
3. Przedsiębiorstwo przedstawiło zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami do Urzędu Skarbowego oraz ze składkami do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
4. Przedsiębiorstwo przedstawiło dokumenty księgowe, z których wynika że w okresie ostatnich 3 lat osiągane wyniki finansowe były dodatnie.

Osobą do kontaktu w zakresie Umowy kredytowej z Mongolią w Ambasadzie Mongolii w Polsce jest P. Munkhtuya Nadmid, Radca, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Osobą do kontaktu w zakresie Umowy kredytowej z Mongolią w MF jest P. Arkadiusz Goc, Departament Gwarancji i Poręczeń, Ministerstwo Finansów, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Autor w/w notatki: P. A. Goc, Ministerstwo Finansów RP