28 września 2017 r. w Ministerstwie Rozwoju odbędzie się konferencja „How to do business with the NATO Support and Procurement Agency”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 09:30 w sali konferencyjnej ABC, Pl. Trzech Krzyży 3/5 w Warszawie.

 

Jest to pierwsze spotkanie NATO Support and Procurement Agency (NSPA) w Polsce dedykowane polskiemu przemysłowi sektora obronnego i bezpieczeństwa w celu pogłębieniu wiedzy na temat możliwości jakie daje współpraca w projektach natowskiej agencji wsparcia i zamówień obronnych. Agencja jest organem wykonawczym NATO Support and Procurement Organisation (NSPO), której celem jest wspieranie działań państw członkowskich w obszarze pozyskiwania i rozwijania zdolności obronnych.

Zamówienia ogłaszane przez NSPA dotyczą m.in.: systemów i sprzętu wojskowego (systemów: lądowych, morskich, powietrznych, systemów obrony, dowodzenia i kontroli); logistyki (usług konserwacji sprzętu, napraw, kalibracji sprzętu wojskowego, demilitaryzacji, demontażu urządzeń, utylizacji, usług w zakresie ochrony środowiska i efektywności energetycznej, zarządzania danymi); działań dot. wsparcia operacji (np. wykonanie pod klucz obiektów kontenerowych i twardych obiektów budowlanych z przeznaczeniem militarnym, realizacji usług w bazach wojskowych, uzupełnianie zapasów paliw), jak również innych obszarów np.: leasingu nieruchomości, gastronomii i dostaw żywności, realizacji prac inżynierskich czy transportu, medycyny.

Podczas konferencji omówiony zostanie zakres możliwości współpracy jakie oferuje NSPA dla przemysłu. Celem wydarzenia będzie zwiększenie interakcji między NSPA a polskim przemysłem oraz okazja do promowania dialogu i współpracy międzynarodowej w obszarach aktywności Agencji.

Wśród prelegentów znajdą się m.in.: Pan Peter Dohmen, Dyrektor Generalny NSPA i Pan Patrick Fesquet, Dyrektor Pionu Zamówień w NSPA, jak również prelegenci z administracji rządowej.

 

Uprzejmie informujemy, że nabór firm na konferencję został zakończony 15 września br. Udział w konferencji jest bezpłatny, zapewnione jest tłumaczenie symultaniczne.

 

W przypadku ewentualnych pytań związanych z konferencją proszę o kontakt z Panem Zbigniewem Skrzyńskim z Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Rozwoju, tel.: 22-693-58-85, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Panią Ewą Baranowską, Naczelnik w Departamencie Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Rozwoju, tel.: 22-693-56-30, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


Informacje o NSPA Strategic Direction (PDF 5 MB) 

Informacje o NSPA Fact Sheet (PDF 7 MB)

Więcej informacji na temat przemysłu i sektora obronnego i polityki bezpieczeństwa znajdą Państwo na stronie Ministerstwa Rozwoju.