W związku z organizacją przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości cyklu szkoleniowego nt. zamówień publicznych na zagranicznych rynkach, serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszym ze spotkań, które odbędą się w ramach planowanego cyklu. Spotkanie będzie poświęcone rynkowi niemieckich zamówień publicznych. Rejestracja trwa!

Na podstawie ogłoszeń opublikowanych w internetowej wersji Suplementu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej (Tenders Electronic Daily, dalej: TED) oraz Informacji o polskim i europejskim rynku zamówień publicznych w 2017 r. opracowanej przez Urząd Zamówień Publicznych, należy stwierdzić, że polskie firmy najczęściej realizowały kontrakty na rzecz m.in. niemieckich zamawiających.

Wychodząc na przeciw potrzebom przedsiębiorców w zakresie poznania reguł porawnych i najlepszych praktyk dot. niemieckiego rynku zamówień publicznych, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Centrum Przedsiębiorczości Smolna oraz kancelaria prawna SDZLEGAL SCHINDHELM w dniu 26 marca br. organizują szkolenie w w/w zakresie.

Przedstawiciele kancelarii prawnej SDZLEGAL SCHINDHELM, mec. Anna Specht–Schampera i mec. Piotr Kwiatkowski przedstawią podstawy niemieckich zamówień publicznych. Szkolenie będzie dotyczyło przede wszystkim kwestii praktycznych związanych z udziałem polskich firm w przetargach na terenie Niemiec. Omówione zostanie poszukiwanie ogłoszeń o zamówieniach, a także korzystanie z powszechnych w Niemczech internetowych platform zamówień. Prelegenci poruszą również kwestie związane z informatyzacją postępowania mającą wpływ na sposób składania dokumentów przez wykonawców oraz formę tych dokumentów. Szczególny nacisk zostanie położony na specyfikę niemieckiego systemu zamówień publicznych. Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

Na zakończenie warsztatów prelegenci odpowiedzą także na pytania dotyczące zakładania działalności w Niemczech oraz delegowania pracowników do Niemiec. 

 

Udział w spotkaniu jest nieodpłatny, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Program spotkania i formularz rejestracyjny zostały załączone poniżej.

Miejsce spotkania: Centrum Przedsiębiorczości Smolna, ul. Smolna 4, Warszawa

 

Więcej informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 22 432 86 45

 

Informacje o pozostałych spotkaniach w ramach planowanego cyklu: tutaj Szczegóły wkrótce.

 

Organizator: Punkt Informacyjny Międzynarodowe Zamówienia Publiczne, PARP

Partner: Centrum Przedsiębiorczości Smolna, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii

Partner merytoryczny: SDZLEGAL SCHINDHELM Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy Sp. k., kancelaria prawna Schindhelm Rechtsanwaltsgesellschaft mbH z siedzibą w Osnabrück (Niemcy)

   ProgramDownload this file (Program_ZP_Niemcy_13.03.final.pdf).pdf249 kB pobierz
   FormularzDownload this file (Formularz_ZP_Niemcy_9.03.final.docx).docx125 kB pobierz