Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP zachęcają polskie firmy do udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu zamówieniowym Organizacji Narodów Zjednoczonych, które odbywa się rokrocznie w Nowym Jorku pt. „EU - UN Procurement Seminar”. Tegoroczna, piętnasta edycja odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia br. PARP i MSZ RP koordynują udział polskich firm w wydarzeniu, a przedstawiciele obu instytucji będą obecni podczas nowojorskiego seminarium. Rejestracja na wydarzenie trwa!

 


Spotkanie skierowane jest do europejskich firm, których celem jest udział w rynku zamówień systemu Organizacji Narodów Zjednoczonych w charakterze potencjalnych dostawców w ramach tzw. umów długoterminowych (ang. long-term agreements). Należy podkreślić, że zgodnie z Annual Statistical Report 2016, wartość rynku zamówień ONZ wynosi 17,7 mld dolarów amerykańskich.

 

 
W ramach seminarium odbędą się:
- prezentacje instytucji zamawiających w ramach systemu ONZ, w tym profilu zamawianych dóbr i usług wraz z omówieniem procedur przetargowych i tzw. "najlepszych praktyk" w danej organizacji. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele m.in. UN/PD, UNDP, UNICEF, UNOPS, UNGSC i grupy Banku Światowego;
- warsztaty tematyczne i grupy dyskusyjne z pracownikami departamentów zamówień publicznych dla określonych branż, w tym: branży energetycznej, dostawy wody i urządzeń sanitarnych, branży budowlanej, transporcie i logistyce, zarządzania odpadami, zrównoważonych zamówieniach, etc.;
- spotkania B2P (ang. business to procurers) w formie "1-on-1" (spotkania indywidualne), networking z innymi potencjalnymi dostawcami oraz pracownikami departamentów zamówień publicznych i decydentami w ONZ;
- spotkania B2B z ponad 60 reprezentantami sektora prywatnego z całej Europy, co może mieć znaczenie przy startowaniu w przetargach w formie konsorcjum, podwykonawstwa, innych formach wspólnych.


Dodatkowo dla uczestników spotkania przewidziany jest dostęp do webinariów nt. m.in.:
- IT i bezpieczeństwa w sieci,
- budownictwa i inżynierii,
- logistyki i transportu,
- zarządzania odpadami.

 

Organizatorem seminarium jest European Procurement Forum z siedzibą przy 405 Lexington Avenue 44th floor New York, NY 10174, tel. (917) 669-0101(917) 6690101, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się wyłącznie poprzez stronę internetową Organizatora: www.eupf.org

Uprzejmie informujemy, że koszty uczestnictwa w spotkaniu, przelotu, pobytu (zakwaterowanie, dieta) ponosi uczestnik seminarium. Program seminarium został załączony poniżej.